1-1/4" 22022 Series Round Cabinet Knob, Matte Gold
Item # SCW59341
•Mfr # 59341
Finish: Matte Gold
Product Details
Features: 1-1/4" 22022 series round cabinet knob in matte gold finish Fully Recyclable Meets RoHS Standards
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | Cabinet Knob |
| Finish | Matte Gold |
| Center to Center | |
| Diameter | 1-1/4" |
| Length | 1-1/4" |
| Width | 1-1/4" |
| Projection | 7/8" |
| Material | Zamak |
| Tap | M4 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Depth | |
| Height |
Item # SCW59341
•Mfr # 59341



Finish: Matte Gold
Product Details
Features: 1-1/4" 22022 series round cabinet knob in matte gold finish Fully Recyclable Meets RoHS Standards
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | Cabinet Knob |
| Finish | Matte Gold |
| Center to Center | |
| Diameter | 1-1/4" |
| Length | 1-1/4" |
| Width | 1-1/4" |
| Projection | 7/8" |
| Material | Zamak |
| Tap | M4 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Depth | |
| Height |