5" 22518 Series Cabinet Recessed Edge Pull, Satin Nickel
Item # SCW52288
•Mfr # 52288
Finish: Satin Nickel
Product Details
Features: 5" 22518 series cabinet recessed edge pull in satin nickel finish Fully Recyclable Meets RoHS Standards
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Satin Nickel |
| Center to Center | 5" |
| Diameter | |
| Length | 5-7/16" |
| Width | 1-3/16" |
| Projection | 1/2" |
| Material | Zamak |
| Tap | M4 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type | Edge Pull |
Item # SCW52288
•Mfr # 52288



Finish: Satin Nickel
Product Details
Features: 5" 22518 series cabinet recessed edge pull in satin nickel finish Fully Recyclable Meets RoHS Standards
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Satin Nickel |
| Center to Center | 5" |
| Diameter | |
| Length | 5-7/16" |
| Width | 1-3/16" |
| Projection | 1/2" |
| Material | Zamak |
| Tap | M4 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type | Edge Pull |