8" Candler Appliance Pull, Golden Champagne
Item # AM29365-BBZ
•Mfr # BP29365BBZ
Finish: Golden Champagne
Product Type: N/A
Product Details
With a broad-faced design and traditional feet, the Candler collection offers a nice blend of traditional and transitional for maximum versatility.
Features:
• Appliance pull in golden champagne finish
• 1-5/16" L x 1-1/8" W of base dimension
• Screw size(s): (2) #10-24 x 3/4", 1", 1-1/4", 1-1/2", 1-3/4" length Phillips screw
Features:
• Appliance pull in golden champagne finish
• 1-5/16" L x 1-1/8" W of base dimension
• Screw size(s): (2) #10-24 x 3/4", 1", 1-1/4", 1-1/2", 1-3/4" length Phillips screw
Specifications
| Box Quantity | 10 |
| Finish | Golden Champagne |
| Center to Center | 8" |
| Diameter | |
| Length | 10-1/4" |
| Width | 1-1/8" |
| Projection | 1-5/16" |
| Material | Zinc |
| Tap | #10-24 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # AM29365-BBZ
•Mfr # BP29365BBZ

Finish: Golden Champagne
Product Type: N/A
Product Details
With a broad-faced design and traditional feet, the Candler collection offers a nice blend of traditional and transitional for maximum versatility.
Features:
• Appliance pull in golden champagne finish
• 1-5/16" L x 1-1/8" W of base dimension
• Screw size(s): (2) #10-24 x 3/4", 1", 1-1/4", 1-1/2", 1-3/4" length Phillips screw
Features:
• Appliance pull in golden champagne finish
• 1-5/16" L x 1-1/8" W of base dimension
• Screw size(s): (2) #10-24 x 3/4", 1", 1-1/4", 1-1/2", 1-3/4" length Phillips screw
Specifications
| Box Quantity | 10 |
| Finish | Golden Champagne |
| Center to Center | 8" |
| Diameter | |
| Length | 10-1/4" |
| Width | 1-1/8" |
| Projection | 1-5/16" |
| Material | Zinc |
| Tap | #10-24 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |