8" Revitalize Appliance Pull, Oil Rubbed Bronze
Item # AM55348-ORB
•Mfr # BP55348ORB
Finish:
Tap:
Product Details
The Amerock Revitalize 8" (203mm) Center-to-Center Appliance Pull is finished in Oil-Rubbed Bronze. Understated beauty meets versatility in the Revitalize collection. This sophisticated collection is a timeless classic you can expect to always stay in style.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Oil Rubbed Bronze |
| Center to Center | 8" |
| Diameter | |
| Length | 8-13/16" |
| Width | 1" |
| Projection | 2-1/8" |
| Material | Zinc |
| Tap | 24-Oct |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # AM55348-ORB
•Mfr # BP55348ORB




Finish:
Tap:
Product Details
The Amerock Revitalize 8" (203mm) Center-to-Center Appliance Pull is finished in Oil-Rubbed Bronze. Understated beauty meets versatility in the Revitalize collection. This sophisticated collection is a timeless classic you can expect to always stay in style.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Oil Rubbed Bronze |
| Center to Center | 8" |
| Diameter | |
| Length | 8-13/16" |
| Width | 1" |
| Projection | 2-1/8" |
| Material | Zinc |
| Tap | 24-Oct |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |