29mm Advantage Plus-1 Round Knob, Weathered Nickel
Item # BER9339-10WN
•Mfr # 9339-10WN-P
Product Details
The Advantage collection is traditional in style with weathered finishes and formal designs that give this series a time honored feel. The Advantage collection gives you timeless decorative cabinet hardware to accent the design elements of your home.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | |
| Finish | Weathered Nickel |
| Center to Center | |
| Diameter | 29mm |
| Length | 1-1/8" |
| Width | 1-1/8" |
| Projection | 1-1/16" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Depth | |
| Height |
Item # BER9339-10WN
•Mfr # 9339-10WN-P



Product Details
The Advantage collection is traditional in style with weathered finishes and formal designs that give this series a time honored feel. The Advantage collection gives you timeless decorative cabinet hardware to accent the design elements of your home.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | |
| Finish | Weathered Nickel |
| Center to Center | |
| Diameter | 29mm |
| Length | 1-1/8" |
| Width | 1-1/8" |
| Projection | 1-1/16" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Depth | |
| Height |