31mm Advantage Plus-7 Round Knob, Polished Chrome
Item # BER9433-4026
•Mfr # 9433-4026-P
Finish: Polished Chrome
Product Details
The Contemporary Advantage Four Collection is minimalist cabinet hardware at it's finest. This Matte Black round knob has soft curves for soft grip. Cabinet knobs and pulls from the Contemporary Advantage Four Collection offer elegant styles for your sophisticated space.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | |
| Finish | Polished Chrome |
| Center to Center | |
| Diameter | 31mm |
| Length | 31mm |
| Width | 31mm |
| Projection | 1-1/8" |
| Material | Aluminum |
| Tap | 11902 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Depth | |
| Height |
Item # BER9433-4026
•Mfr # 9433-4026-P



Finish: Polished Chrome
Product Details
The Contemporary Advantage Four Collection is minimalist cabinet hardware at it's finest. This Matte Black round knob has soft curves for soft grip. Cabinet knobs and pulls from the Contemporary Advantage Four Collection offer elegant styles for your sophisticated space.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | |
| Finish | Polished Chrome |
| Center to Center | |
| Diameter | 31mm |
| Length | 31mm |
| Width | 31mm |
| Projection | 1-1/8" |
| Material | Aluminum |
| Tap | 11902 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Depth | |
| Height |
