1-3/16" Fluidic Square Knob, Polished Chrome
Item # BER9479-1026
•Mfr # 9479-1026-P
Finish: Polished Chrome
Product Details
The cabinet knobs and pulls from the Fluidic collection by Berenson are modern and sleek with a fluid design. Each cabinet pulls is square-shaped with some curves. The cabinet knobs are squared and also have some curved areas for easy gripping.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | |
| Finish | Polished Chrome |
| Center to Center | |
| Diameter | 1-3/16" |
| Length | 1-3/16" |
| Width | 1-1/8" |
| Projection | 1-1/16" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Depth | |
| Height |
Item # BER9479-1026
•Mfr # 9479-1026-P

Finish: Polished Chrome
Product Details
The cabinet knobs and pulls from the Fluidic collection by Berenson are modern and sleek with a fluid design. Each cabinet pulls is square-shaped with some curves. The cabinet knobs are squared and also have some curved areas for easy gripping.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | |
| Finish | Polished Chrome |
| Center to Center | |
| Diameter | 1-3/16" |
| Length | 1-3/16" |
| Width | 1-1/8" |
| Projection | 1-1/16" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Depth | |
| Height |