34mm Overture Round Knob, Rustic Copper
Item # BER7117-1RC
•Mfr # 7117-1RC-C
Finish: Rustic Copper
Product Details
The Overture Collection offers a rustic look with its decorative carved out designs. This Overture 34mm Rustic Copper knob features a standard knob shape with a detailed diamond cut-out pattern. Give your cabinets an artisan inspired appeal with cabinet knobs from the Overture Collection.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | |
| Finish | Rustic Copper |
| Center to Center | |
| Diameter | 34mm |
| Length | 1-5/16" |
| Width | 1-5/16" |
| Projection | 1" |
| Material | Zinc |
| Tap | M4 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Depth | |
| Height |
Item # BER7117-1RC
•Mfr # 7117-1RC-C


Finish: Rustic Copper
Product Details
The Overture Collection offers a rustic look with its decorative carved out designs. This Overture 34mm Rustic Copper knob features a standard knob shape with a detailed diamond cut-out pattern. Give your cabinets an artisan inspired appeal with cabinet knobs from the Overture Collection.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | |
| Finish | Rustic Copper |
| Center to Center | |
| Diameter | 34mm |
| Length | 1-5/16" |
| Width | 1-5/16" |
| Projection | 1" |
| Material | Zinc |
| Tap | M4 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Depth | |
| Height |