1-3/16" Rhapsody Square Knob, Satin Black
Item # BER3049-155
•Mfr # 3049-155-P
Finish: Satin Black
Product Details
The Rhapsody Collection offers intricately designed cabinet hardware that brings the look of quality craftsmanship to the forefront. This Rhapsody knob is highlighted by the raised pyramid pattern on its front. The Rhapsody Collection provides a variety of uniquely styled cabinet knobs that will bring a bold accent to your cabinets and drawers.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | |
| Finish | Satin Black |
| Center to Center | |
| Diameter | 1-3/16" |
| Length | 1-3/16" |
| Width | 1-3/16" |
| Projection | 1-1/4" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Depth | |
| Height |
Item # BER3049-155
•Mfr # 3049-155-P

Finish: Satin Black
Product Details
The Rhapsody Collection offers intricately designed cabinet hardware that brings the look of quality craftsmanship to the forefront. This Rhapsody knob is highlighted by the raised pyramid pattern on its front. The Rhapsody Collection provides a variety of uniquely styled cabinet knobs that will bring a bold accent to your cabinets and drawers.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | |
| Finish | Satin Black |
| Center to Center | |
| Diameter | 1-3/16" |
| Length | 1-3/16" |
| Width | 1-3/16" |
| Projection | 1-1/4" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Depth | |
| Height |