160mm Dierdra Bar Pull, Oil-Rubbed Bronze
Item # BER9565-1ORB
•Mfr # 9565-1ORB-P
Finish: Oil-Rubbed Bronze
Product Details
The Dierdra Collection presents classic designs and finishes to accent any transitional space. This pull has an orb anchoring on both ends. The Dierdra Collection has classic and creative options for all your cabinet hardware.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Oil-Rubbed Bronze |
| Center to Center | 160mm |
| Diameter | |
| Length | 6-15/16" |
| Width | 5/8" |
| Projection | 1-1/2" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # BER9565-1ORB
•Mfr # 9565-1ORB-P


Finish: Oil-Rubbed Bronze
Product Details
The Dierdra Collection presents classic designs and finishes to accent any transitional space. This pull has an orb anchoring on both ends. The Dierdra Collection has classic and creative options for all your cabinet hardware.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Oil-Rubbed Bronze |
| Center to Center | 160mm |
| Diameter | |
| Length | 6-15/16" |
| Width | 5/8" |
| Projection | 1-1/2" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |