3-25/32" Zurich Wire Pull, Brushed Chrome, 4-1/16" Length
Item # BER6131-2SC
•Mfr # 6131-2SC-P
Finish: Brushed Chrome
Min Order: 1
Qty mult. by: 1
Product Details
The Zurich Collection gives you simple hardware in multiple finishes for your commercial cabinet pull needs. This wire pull has a sleek contemporary design with smooth curves. The Zurich Collection gives you great choices for commercial decorative cabinet hardware.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 25 |
| Finish | Brushed Chrome |
| Center to Center | 96mm |
| Diameter | |
| Length | 4-1/16" |
| Width | 5/16" |
| Projection | 1-1/4" |
| Material | Steel |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # BER6131-2SC
•Mfr # 6131-2SC-P

Finish: Brushed Chrome
Min Order: 1
Qty mult. by: 1
Product Details
The Zurich Collection gives you simple hardware in multiple finishes for your commercial cabinet pull needs. This wire pull has a sleek contemporary design with smooth curves. The Zurich Collection gives you great choices for commercial decorative cabinet hardware.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 25 |
| Finish | Brushed Chrome |
| Center to Center | 96mm |
| Diameter | |
| Length | 4-1/16" |
| Width | 5/16" |
| Projection | 1-1/4" |
| Material | Steel |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |