12" Luxor Appliance Pull, Umbrio
Item # TOPTK199UM
•Mfr # TK199UM
Finish: Umbrio
Product Type: Appliance Pull
Product Details
12" Luxor Appliance Pull is finished in Umbrio. This collection is inspired by the ancient royalty of the Luxor Temple of Egypt.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Umbrio |
| Center to Center | 12" |
| Diameter | |
| Length | 14-3/4" |
| Width | 13/16" |
| Projection | 1-15/16" |
| Material | Zinc Alloy |
| Tap | M5 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type | Appliance Pull |
Item # TOPTK199UM
•Mfr # TK199UM


Product Type: Appliance Pull
Product Details
12" Luxor Appliance Pull is finished in Umbrio. This collection is inspired by the ancient royalty of the Luxor Temple of Egypt.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Umbrio |
| Center to Center | 12" |
| Diameter | |
| Length | 14-3/4" |
| Width | 13/16" |
| Projection | 1-15/16" |
| Material | Zinc Alloy |
| Tap | M5 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type | Appliance Pull |
