2" Tempo T-Bar Knob, Brushed Nickel
Item # BER2020-2BPN
•Mfr # 2020-2BPN-P
Finish: Brushed Nickel
Product Details
The Tempo Collection brings you functional decorative hardware with a versatile, bar design. This Tempo knob features a T-shaped configuration with a smooth surface and bevelled ends. The Tempo Collection offers cabinet knobs with modest detail that can fit in both classic and contemporary design spaces.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | T-Bar Knob |
| Finish | Brushed Nickel |
| Center to Center | |
| Diameter | |
| Length | 2" |
| Width | 1/2" |
| Projection | 1-1/4" |
| Material | Steel |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Depth | |
| Height |
Item # BER2020-2BPN
•Mfr # 2020-2BPN-P


Finish: Brushed Nickel
Product Details
The Tempo Collection brings you functional decorative hardware with a versatile, bar design. This Tempo knob features a T-shaped configuration with a smooth surface and bevelled ends. The Tempo Collection offers cabinet knobs with modest detail that can fit in both classic and contemporary design spaces.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | T-Bar Knob |
| Finish | Brushed Nickel |
| Center to Center | |
| Diameter | |
| Length | 2" |
| Width | 1/2" |
| Projection | 1-1/4" |
| Material | Steel |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Depth | |
| Height |