8" Sanctuary II Modern Metro Tab Pull, Aluminum
Item # TOPTK277ALU
•Mfr # TK277ALU
Finish: Aluminum
Product Details
Sanctuary II 8" Modern Metro is finished in Aluminum. Sanctuary II extends the Sanctuary collection with European contemporary styling and elegant lines. Featuring squared silhouettes, sharp angles, and asymmetrical details, this collection of knobs and pulls is utterly contemporary.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Aluminum |
| Center to Center | 8" |
| Diameter | |
| Length | 8-1/2" |
| Width | 1/2" |
| Projection | 1" |
| Material | Zinc Alloy |
| Tap | M4 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # TOPTK277ALU
•Mfr # TK277ALU

Product Details
Sanctuary II 8" Modern Metro is finished in Aluminum. Sanctuary II extends the Sanctuary collection with European contemporary styling and elegant lines. Featuring squared silhouettes, sharp angles, and asymmetrical details, this collection of knobs and pulls is utterly contemporary.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Aluminum |
| Center to Center | 8" |
| Diameter | |
| Length | 8-1/2" |
| Width | 1/2" |
| Projection | 1" |
| Material | Zinc Alloy |
| Tap | M4 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |