3" Sea Grass Cup Pull, Oil-Rubbed Bronze
Item # AM36615-ORB
•Mfr # BP36615ORB
Finish: Oil-Rubbed Bronze
Product Details
Amerock offers a complete line of decorative and functional cabinet hardware, bath hardware, hook and rail and wall plates. Sophisticated style meets organic inspiration in the Sea Grass collection. The slender ribbed design connects beautifully to textures found in nature.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 10 |
| Finish | Oil-Rubbed Bronze |
| Center to Center | 3" |
| Diameter | |
| Length | 3-7/8" |
| Width | 1-13/16" |
| Projection | 1-3/16" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # AM36615-ORB
•Mfr # BP36615ORB


Finish: Oil-Rubbed Bronze
Product Details
Amerock offers a complete line of decorative and functional cabinet hardware, bath hardware, hook and rail and wall plates. Sophisticated style meets organic inspiration in the Sea Grass collection. The slender ribbed design connects beautifully to textures found in nature.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 10 |
| Finish | Oil-Rubbed Bronze |
| Center to Center | 3" |
| Diameter | |
| Length | 3-7/8" |
| Width | 1-13/16" |
| Projection | 1-3/16" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |