7-9/16" Rectangular Bracket Drawer Pull, Satin Nickel
Item # DGDP177A-17S
•Mfr # DP177A-17S
$0.00
/Each
Error
Not available online. Please call Customer Service for availability
Min Order: 1
Qty mult. by: 1
Product Details
Similar to the DP176, but a slightly different grip opening and a much denser metal composition. Intended for more heavy-duty applications.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Satin Nickel |
| Center to Center | 7-9/16" |
| Diameter | |
| Length | 7-7/8" |
| Width | 9/32" |
| Projection | 1-9/16" |
| Material | Metal |
| Tap | |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # DGDP177A-17S
•Mfr # DP177A-17S



$0.00
/Each
Error
Not available online. Please call Customer Service for availability
Min Order: 1
Qty mult. by: 1
Product Details
Similar to the DP176, but a slightly different grip opening and a much denser metal composition. Intended for more heavy-duty applications.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Satin Nickel |
| Center to Center | 7-9/16" |
| Diameter | |
| Length | 7-7/8" |
| Width | 9/32" |
| Projection | 1-9/16" |
| Material | Metal |
| Tap | |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |