3" Nouveau Verona Pull, Oil Rubbed Bronze
Item # TOPM1774
•Mfr # M1774
Finish: Oil Rubbed Bronze
Product Details
Nouveau 3" Verona Pull is finished in Oil Rubbed Bronze. Embrace your desire for contemporary styling with the Nouveau collection, which celebrates modern and minimalistic tastes. You'll love the streamlined look of sleek metal complimenting your kitchen and bath cabinetry.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Oil Rubbed Bronze |
| Center to Center | 3" |
| Diameter | |
| Length | 3-9/16" |
| Width | 11/16" |
| Projection | 1-5/16" |
| Material | Zinc Alloy |
| Tap | M4 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # TOPM1774
•Mfr # M1774


Product Details
Nouveau 3" Verona Pull is finished in Oil Rubbed Bronze. Embrace your desire for contemporary styling with the Nouveau collection, which celebrates modern and minimalistic tastes. You'll love the streamlined look of sleek metal complimenting your kitchen and bath cabinetry.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Oil Rubbed Bronze |
| Center to Center | 3" |
| Diameter | |
| Length | 3-9/16" |
| Width | 11/16" |
| Projection | 1-5/16" |
| Material | Zinc Alloy |
| Tap | M4 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |