4-13/32" Bravo Finger Pull, Verona Bronze
Item # BER1063-40VB
•Mfr # 1063-40VB-P
Finish: Verona Bronze
Product Details
The Bravo collection has rectangular edge pulls for contemporary homes. The Bravo collection presents a pulls that has a geometric shape, and classic finish. The Bravo collection has great contemporary pieces for all your cabinet needs.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Verona Bronze |
| Center to Center | 4-13/32" |
| Diameter | |
| Length | 6" |
| Width | 3/4" |
| Projection | 1-3/4" |
| Material | Aluminum |
| Tap | 6" |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # BER1063-40VB
•Mfr # 1063-40VB-P



Product Details
The Bravo collection has rectangular edge pulls for contemporary homes. The Bravo collection presents a pulls that has a geometric shape, and classic finish. The Bravo collection has great contemporary pieces for all your cabinet needs.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Verona Bronze |
| Center to Center | 4-13/32" |
| Diameter | |
| Length | 6" |
| Width | 3/4" |
| Projection | 1-3/4" |
| Material | Aluminum |
| Tap | 6" |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |