3" American Craftsman Handle Pull, Antique Iron
Item # BER2000-1AI
•Mfr # 2000-1AI-P
Product Details
An uneven design gives this pull a rustic and attention grabbing appearance. A weathered look to this cabinet hardware will help you get the right look in your artisanal design.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Antique Iron |
| Center to Center | 3" |
| Diameter | |
| Length | 3-3/8" |
| Width | 1/2" |
| Projection | 1" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # BER2000-1AI
•Mfr # 2000-1AI-P


Product Details
An uneven design gives this pull a rustic and attention grabbing appearance. A weathered look to this cabinet hardware will help you get the right look in your artisanal design.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Antique Iron |
| Center to Center | 3" |
| Diameter | |
| Length | 3-3/8" |
| Width | 1/2" |
| Projection | 1" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
