128mm Alto Arch Pull, Verona Bronze
Item # BER7903-2VB
•Mfr # 7903-2VB-P
Product Details
The Alto Collection provides slim and sleek designs for your cabinet hardware needs, in contemporary metallic finishes. This pull is a great way to perk up any space. The cabinet hardware in The Alto Collection can make any space look modern and chic.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Verona Bronze |
| Center to Center | 128mm |
| Diameter | |
| Length | 6" |
| Width | 3/8" |
| Projection | 1-3/16" |
| Material | Steel |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # BER7903-2VB
•Mfr # 7903-2VB-P


Product Details
The Alto Collection provides slim and sleek designs for your cabinet hardware needs, in contemporary metallic finishes. This pull is a great way to perk up any space. The cabinet hardware in The Alto Collection can make any space look modern and chic.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Verona Bronze |
| Center to Center | 128mm |
| Diameter | |
| Length | 6" |
| Width | 3/8" |
| Projection | 1-3/16" |
| Material | Steel |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |