5" Tower Bridge Pull, Umbrio
Item # TOPTK206UM
•Mfr # TK206UM
Finish: Umbrio
Product Details
Tower Bridge 5" Pull is finished in Umbrio. This collection of knobs and pulls brings to mind the classic Victorian structure of London's Tower Bridge.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Umbrio |
| Center to Center | 5" |
| Diameter | |
| Length | 5-3/4" |
| Width | 11/16" |
| Projection | 1-3/8" |
| Material | Zinc Alloy |
| Tap | M4 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # TOPTK206UM
•Mfr # TK206UM


Product Details
Tower Bridge 5" Pull is finished in Umbrio. This collection of knobs and pulls brings to mind the classic Victorian structure of London's Tower Bridge.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Umbrio |
| Center to Center | 5" |
| Diameter | |
| Length | 5-3/4" |
| Width | 11/16" |
| Projection | 1-3/8" |
| Material | Zinc Alloy |
| Tap | M4 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |