18" Nouveau Square Bar Appliance Pull, Ash Gray
Item # TOPTK165AG
•Mfr # TK165AG
Finish: Ash Gray
Product Details
Nouveau 18" Square Bar Appliance Pull is finished in Ash Gray. Embrace your desire for contemporary styling with the Nouveau collection, which celebrates modern and minimalistic tastes. You'll love the streamlined look of sleek metal complimenting your kitchen and bath cabinetry.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Ash Gray |
| Center to Center | 18" |
| Diameter | |
| Length | 18-5/8" |
| Width | 5/8" |
| Projection | 1-3/4" |
| Material | Zinc Alloy |
| Tap | M5 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # TOPTK165AG
•Mfr # TK165AG


Product Details
Nouveau 18" Square Bar Appliance Pull is finished in Ash Gray. Embrace your desire for contemporary styling with the Nouveau collection, which celebrates modern and minimalistic tastes. You'll love the streamlined look of sleek metal complimenting your kitchen and bath cabinetry.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Ash Gray |
| Center to Center | 18" |
| Diameter | |
| Length | 18-5/8" |
| Width | 5/8" |
| Projection | 1-3/4" |
| Material | Zinc Alloy |
| Tap | M5 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |