128mm Rochdale™ Handle Pull, Satin Nickel
Item # AM53713-G10
•Mfr # BP53713G10
Finish: Satin Nickel
Product Details
Fusion of architectural details and runway flair create a utilitarian elegance in the Rochdale Collection. Rivets and masculine design aesthetics give it an industrial look.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 25 |
| Finish | Satin Nickel |
| Center to Center | 128mm |
| Diameter | |
| Length | 6-1/16" |
| Width | 1-1/16" |
| Projection | 1-1/4" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # AM53713-G10
•Mfr # BP53713G10



Finish: Satin Nickel
Product Details
Fusion of architectural details and runway flair create a utilitarian elegance in the Rochdale Collection. Rivets and masculine design aesthetics give it an industrial look.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 25 |
| Finish | Satin Nickel |
| Center to Center | 128mm |
| Diameter | |
| Length | 6-1/16" |
| Width | 1-1/16" |
| Projection | 1-1/4" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |