96mm Metro Bar Pull, Modern Brushed Gold
Item # BER9897-1MDB
•Mfr # 9897-1MDB-P
Finish: Modern Brushed Gold
Product Details
The sleek, streamlined design of the Metro Collection allows for your space to shine around it. The Metro Collection offers a variety of cabinet pulls that will make your cabinets stand out with an uptown appeal.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 10 |
| Finish | Modern Brushed Gold |
| Center to Center | 96mm |
| Diameter | |
| Length | 4-3/16" |
| Width | 7/16" |
| Projection | 1-3/8" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # BER9897-1MDB
•Mfr # 9897-1MDB-P

Finish: Modern Brushed Gold
Product Details
The sleek, streamlined design of the Metro Collection allows for your space to shine around it. The Metro Collection offers a variety of cabinet pulls that will make your cabinets stand out with an uptown appeal.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 10 |
| Finish | Modern Brushed Gold |
| Center to Center | 96mm |
| Diameter | |
| Length | 4-3/16" |
| Width | 7/16" |
| Projection | 1-3/8" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |