42mm Cup Pull, Smoke
Item # SGRD55-SMK
•Mfr # RD-55/SMK
Finish: Smoke
Product Details
Features:
Contemporary, utilitarian round edge pull for furniture and cabinetry
Contemporary, utilitarian round edge pull for furniture and cabinetry
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Smoke |
| Center to Center | 42mm |
| Diameter | |
| Length | 2-11/64" |
| Width | 3/8" |
| Projection | 29/32" |
| Material | Stainless Steel |
| Tap | M4 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # SGRD55-SMK
•Mfr # RD-55/SMK



Finish: Smoke
Product Details
Features:
Contemporary, utilitarian round edge pull for furniture and cabinetry
Contemporary, utilitarian round edge pull for furniture and cabinetry
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Smoke |
| Center to Center | 42mm |
| Diameter | |
| Length | 2-11/64" |
| Width | 3/8" |
| Projection | 29/32" |
| Material | Stainless Steel |
| Tap | M4 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |