3-3/4" Conrad Square Pull, Satin Nickel
Item # AM29200-G10
•Mfr # BP29200G10
Finish: Satin Nickel
Product Details
The Amerock square pull is finished in Satin Nickel. Inspired by recent resurgence of contemporary and transitional kitchen design, the Conrad collection's clean flowing lines merge with strong edges to create the perfect look for your kitchen or bath.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 25 |
| Finish | Satin Nickel |
| Center to Center | 3-3/4" |
| Diameter | |
| Length | 5-1/2" |
| Width | 7/16" |
| Projection | 1-1/16" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # AM29200-G10
•Mfr # BP29200G10



Finish: Satin Nickel
Product Details
The Amerock square pull is finished in Satin Nickel. Inspired by recent resurgence of contemporary and transitional kitchen design, the Conrad collection's clean flowing lines merge with strong edges to create the perfect look for your kitchen or bath.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 25 |
| Finish | Satin Nickel |
| Center to Center | 3-3/4" |
| Diameter | |
| Length | 5-1/2" |
| Width | 7/16" |
| Projection | 1-1/16" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |