160mm Dierdra Bar Pull, Vintage Nickel
Item # BER9807-1VTN
•Mfr # 9807-1VTN-P
Finish: Vintage Nickel
Product Details
The Dierdra Collection presents classic designs and finishes to accent any transitional space. This pull has an orb anchoring on both ends. The Dierdra Collection has classic and creative options for all your cabinet hardware.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Vintage Nickel |
| Center to Center | 160mm |
| Diameter | |
| Length | 6-15/16" |
| Width | 5/8" |
| Projection | 1-1/2" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # BER9807-1VTN
•Mfr # 9807-1VTN-P


Finish: Vintage Nickel
Product Details
The Dierdra Collection presents classic designs and finishes to accent any transitional space. This pull has an orb anchoring on both ends. The Dierdra Collection has classic and creative options for all your cabinet hardware.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Vintage Nickel |
| Center to Center | 160mm |
| Diameter | |
| Length | 6-15/16" |
| Width | 5/8" |
| Projection | 1-1/2" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |