320mm Elevate Handle Pull, Satin Gold
Item # BER2106-40SG
•Mfr # 2106-40SG-P
Finish: Satin Gold
Product Details
The Elevate Collection has an intricate balance of bold and simple which is what makes this style so sophisticated. This Satin Gold pull has defined edges and a smooth surface. The decorative hardware of the Elevate Collection will has a squared aqay look perfect for contemporary homes.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Satin Gold |
| Center to Center | 320mm |
| Diameter | |
| Length | 13-1/8" |
| Width | 3/4" |
| Projection | 1-1/8" |
| Material | Aluminum |
| Tap | 11902 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # BER2106-40SG
•Mfr # 2106-40SG-P




Finish: Satin Gold
Product Details
The Elevate Collection has an intricate balance of bold and simple which is what makes this style so sophisticated. This Satin Gold pull has defined edges and a smooth surface. The decorative hardware of the Elevate Collection will has a squared aqay look perfect for contemporary homes.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Satin Gold |
| Center to Center | 320mm |
| Diameter | |
| Length | 13-1/8" |
| Width | 3/4" |
| Projection | 1-1/8" |
| Material | Aluminum |
| Tap | 11902 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |