160mm Aspire Handle Pull, Matte Black, 6-1/2" Length
Item # BER2138-1055
•Mfr # 2138-1055-P
Finish: Matte Black
Product Details
The Aspire Collection focuses on curves and straight lines to give a sleek and sophisticated design. This Matte Black pull has a classic finish and an elegant design. Refresh your home with the sleek, transitional cabinet hardware of the Aspire Collection.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Matte Black |
| Center to Center | 160mm |
| Diameter | |
| Length | 6-1/2" |
| Width | 11/16" |
| Projection | 1-1/4" |
| Material | Zinc |
| Tap | 11902 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # BER2138-1055
•Mfr # 2138-1055-P



Finish: Matte Black
Product Details
The Aspire Collection focuses on curves and straight lines to give a sleek and sophisticated design. This Matte Black pull has a classic finish and an elegant design. Refresh your home with the sleek, transitional cabinet hardware of the Aspire Collection.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Matte Black |
| Center to Center | 160mm |
| Diameter | |
| Length | 6-1/2" |
| Width | 11/16" |
| Projection | 1-1/4" |
| Material | Zinc |
| Tap | 11902 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |