18" Dakota Bit Appliance Pull, Oil Rubbed Bronze
Item # TOPM2786
•Mfr # M2786
Finish: Oil Rubbed Bronze
Product Details
Dakota 18" Bit Appliance Pull is finished in Oil Rubbed Bronze. A simple modern design that is sure to enliven and impress your home decor with its unique design. Made of high quality material, it demonstrates delicate craftsmanship and has the perfect design to enhance your room. Available at Appliances Connection.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Oil Rubbed Bronze |
| Center to Center | 18" |
| Diameter | |
| Length | 20-15/16" |
| Width | 1" |
| Projection | 2-1/8" |
| Material | Zinc Alloy |
| Tap | M5 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # TOPM2786
•Mfr # M2786


Product Details
Dakota 18" Bit Appliance Pull is finished in Oil Rubbed Bronze. A simple modern design that is sure to enliven and impress your home decor with its unique design. Made of high quality material, it demonstrates delicate craftsmanship and has the perfect design to enhance your room. Available at Appliances Connection.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Oil Rubbed Bronze |
| Center to Center | 18" |
| Diameter | |
| Length | 20-15/16" |
| Width | 1" |
| Projection | 2-1/8" |
| Material | Zinc Alloy |
| Tap | M5 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |