96mm Andante Handle Pull, Dull Bronze
Item # BER7889-1DBZ
•Mfr # 7889-1DBZ-P
Finish: Dull Bronze
Product Details
The Andante Collection is characterized by classic design elements, which are highlighted by traditional finishes. The cabinet hardware in the Andante Collection will provide your home with a simple classic charm.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Dull Bronze |
| Center to Center | 96mm |
| Diameter | |
| Length | 4-15/16" |
| Width | 11/16" |
| Projection | 1-1/8" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # BER7889-1DBZ
•Mfr # 7889-1DBZ-P


Finish: Dull Bronze
Product Details
The Andante Collection is characterized by classic design elements, which are highlighted by traditional finishes. The cabinet hardware in the Andante Collection will provide your home with a simple classic charm.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Dull Bronze |
| Center to Center | 96mm |
| Diameter | |
| Length | 4-15/16" |
| Width | 11/16" |
| Projection | 1-1/8" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |