3-3/4" Kane™ Cup Pull, Weathered Nickel
Item # AM53801-WN
•Mfr # BP53801WN
Finish: Weathered Nickel
Product Details
Timeless beauty complements utilitarian design in the Kane Collection, creating a classic and understated look that never goes out of style. Timeless beauty complements utilitarian design in the Kane Collection, creating a classic and understated look that never goes out of style. A complete line of decorative and functional cabinet hardware, bath hardware, hook and rail and wall plates.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 25 |
| Finish | Weathered Nickel |
| Center to Center | 3-3/4" |
| Diameter | |
| Length | 4-3/8" |
| Width | 1-5/16" |
| Projection | 1" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # AM53801-WN
•Mfr # BP53801WN


Finish: Weathered Nickel
Product Details
Timeless beauty complements utilitarian design in the Kane Collection, creating a classic and understated look that never goes out of style. Timeless beauty complements utilitarian design in the Kane Collection, creating a classic and understated look that never goes out of style. A complete line of decorative and functional cabinet hardware, bath hardware, hook and rail and wall plates.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 25 |
| Finish | Weathered Nickel |
| Center to Center | 3-3/4" |
| Diameter | |
| Length | 4-3/8" |
| Width | 1-5/16" |
| Projection | 1" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |