3-1/2" Advantage Plus Wire Pull, Brushed Nickel
Item # BER6242-2BPN
•Mfr # 6242-2BPN-P
Product Details
Advantage Plus Wire Pulls brings you simple hardware in multiple finishes for your commercial cabinet pull needs. This wire pull has a simple design with contemporary style curves. Advantage Plus Wire Pulls gives you great choices for commercial decorative cabinet hardware.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Brushed Nickel |
| Center to Center | 3-1/2" |
| Diameter | |
| Length | 3-13/16" |
| Width | 5/16" |
| Projection | 1-1/4" |
| Material | Steel |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # BER6242-2BPN
•Mfr # 6242-2BPN-P


Product Details
Advantage Plus Wire Pulls brings you simple hardware in multiple finishes for your commercial cabinet pull needs. This wire pull has a simple design with contemporary style curves. Advantage Plus Wire Pulls gives you great choices for commercial decorative cabinet hardware.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Brushed Nickel |
| Center to Center | 3-1/2" |
| Diameter | |
| Length | 3-13/16" |
| Width | 5/16" |
| Projection | 1-1/4" |
| Material | Steel |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |