1/2" x 1-3/8" Fiber Glide, Black Finish
Item # EP1801-1
•Mfr # 1801
Product Details
Features:
Black fiber track and glides for use with small, light, wood doors with a thickness of 1/2" and up
Use EP801-6 track with EP1801 glides (2 per door)
Black fiber track and glides for use with small, light, wood doors with a thickness of 1/2" and up
Use EP801-6 track with EP1801 glides (2 per door)
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Black |
| Material | Fiber |
| Diameter | |
| Product Type | Fiber Glide |
| Height | 3/8" |
| Mounting Type | |
| Length | 1-3/8" |
| Depth | |
| Style | |
| Thickness | 1/2" |
| Weight Capacity | |
| Width | 3/8" |
| Flange Type | |
| Shape |
Item # EP1801-1
•Mfr # 1801


Product Details
Features:
Black fiber track and glides for use with small, light, wood doors with a thickness of 1/2" and up
Use EP801-6 track with EP1801 glides (2 per door)
Black fiber track and glides for use with small, light, wood doors with a thickness of 1/2" and up
Use EP801-6 track with EP1801 glides (2 per door)
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Black |
| Material | Fiber |
| Diameter | |
| Product Type | Fiber Glide |
| Height | 3/8" |
| Mounting Type | |
| Length | 1-3/8" |
| Depth | |
| Style | |
| Thickness | 1/2" |
| Weight Capacity | |
| Width | 3/8" |
| Flange Type | |
| Shape |