2-3/4" x 2-7/8" Double Prong Robe Hook, Silver
Item # AM55457-S
•Mfr # H55457S
Product Details
The Amerock Double Prong Robe Hook is finished in Silver. The Amerock Decorative Hooks collection offers classic hook and hook rack designs ideal for hanging your coats, hats, bags or accessories.
Specifications
| Box Quantity | 10 |
| Collection | |
| Finish | Silver |
| Height | 2-7/8" |
| Product Type | Robe Hook |
| Material | Zinc |
| Length | 2-3/4" |
| Style | |
| Load Capacity | |
| Projection | 1-1/2" |
| Mounting Type | |
| Width | 2-7/8" |
| Weight |
Item # AM55457-S
•Mfr # H55457S



Product Details
The Amerock Double Prong Robe Hook is finished in Silver. The Amerock Decorative Hooks collection offers classic hook and hook rack designs ideal for hanging your coats, hats, bags or accessories.
Specifications
| Box Quantity | 10 |
| Collection | |
| Finish | Silver |
| Height | 2-7/8" |
| Product Type | Robe Hook |
| Material | Zinc |
| Length | 2-3/4" |
| Style | |
| Load Capacity | |
| Projection | 1-1/2" |
| Mounting Type | |
| Width | 2-7/8" |
| Weight |