3-5/16" x 3-1/4" Medium Coat/Hat Hook, Oil-Rubbed Bronze Finish
Item # AMH55445-ORB-1
•Mfr # H55445ORB
Finish: Oil-Rubbed Bronze
Product Details
The Amerock Decorative Hooks collection offers classic hook and hook rack designs ideal for hanging your coats, hats, bags or accessories.
Specifications
| Box Quantity | 10 |
| Collection | |
| Finish | Oil-Rubbed Bronze |
| Height | 3-1/4" |
| Product Type | Coat/Hat Hook |
| Material | Zinc |
| Length | 3-5/16" |
| Style | |
| Load Capacity | |
| Projection | 2-5/16" |
| Mounting Type | |
| Width | 13/16" |
| Weight |
Item # AMH55445-ORB-1
•Mfr # H55445ORB


Finish: Oil-Rubbed Bronze
Product Details
The Amerock Decorative Hooks collection offers classic hook and hook rack designs ideal for hanging your coats, hats, bags or accessories.
Specifications
| Box Quantity | 10 |
| Collection | |
| Finish | Oil-Rubbed Bronze |
| Height | 3-1/4" |
| Product Type | Coat/Hat Hook |
| Material | Zinc |
| Length | 3-5/16" |
| Style | |
| Load Capacity | |
| Projection | 2-5/16" |
| Mounting Type | |
| Width | 13/16" |
| Weight |