5-1/2" x 5-1/2" Pilltop Coat/Hat Hook, Oil-Rubbed Bronze Finish
Item # AMH55465-ORB-1
•Mfr # H55465ORB
Product Details
The Amerock Decorative Hooks collection offers classic hook and hook rack designs ideal for hanging your coats, hats, bags or accessories.
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Collection | |
| Finish | Oil-Rubbed Bronze |
| Height | 5-1/2" |
| Product Type | Coat/Hat Hook |
| Material | Zinc |
| Length | 5-1/2" |
| Style | |
| Load Capacity | |
| Projection | 3-5/16" |
| Mounting Type | |
| Width | 1-7/16" |
| Weight |
Item # AMH55465-ORB-1
•Mfr # H55465ORB


Product Details
The Amerock Decorative Hooks collection offers classic hook and hook rack designs ideal for hanging your coats, hats, bags or accessories.
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Collection | |
| Finish | Oil-Rubbed Bronze |
| Height | 5-1/2" |
| Product Type | Coat/Hat Hook |
| Material | Zinc |
| Length | 5-1/2" |
| Style | |
| Load Capacity | |
| Projection | 3-5/16" |
| Mounting Type | |
| Width | 1-7/16" |
| Weight |