6001 28" Full-Circle Lazy Susan Tray (No Hardware), White, Bulk (12 Trays)
Item # RV6001-28WHB
•Mfr # 6001-28-11-4
Diameter: 28"
Product Details
Dependently rotating, white polymer full circle shelf for Lazy Susan Full Circle Shelf System. Hardware sold separately. Must be purchased in quantities of 12. 18" Diameter Full Circle Shelf (RV6001-18WHB) also available for purchase.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 12 |
| Product Type | Lazy Susan |
| Wood Species | |
| Material | Polymer |
| Finish | White |
| Color | |
| Width | 28" |
| Depth | 28" |
| Diameter | 28" |
| Height | 24" - 31" |
| Number of Shelves | 1 |
| Shape | Full-Circle |
| Independent Rotation | No |
| Certifications | |
| Rim Height | 1" |
| Slides Included |
Item # RV6001-28WHB
•Mfr # 6001-28-11-4


Diameter: 28"
Product Details
Dependently rotating, white polymer full circle shelf for Lazy Susan Full Circle Shelf System. Hardware sold separately. Must be purchased in quantities of 12. 18" Diameter Full Circle Shelf (RV6001-18WHB) also available for purchase.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 12 |
| Product Type | Lazy Susan |
| Wood Species | |
| Material | Polymer |
| Finish | White |
| Color | |
| Width | 28" |
| Depth | 28" |
| Diameter | 28" |
| Height | 24" - 31" |
| Number of Shelves | 1 |
| Shape | Full-Circle |
| Independent Rotation | No |
| Certifications | |
| Rim Height | 1" |
| Slides Included |