1-5/8" Drawer Peg, Walnut
Item # RV4DPS-PEG-WN-4
•Mfr # 4DPS-PEG-WN-4
Product Details
Designed for use with our 4DPS-WN peg boards, you get a set of four beautiful press-in walnut pegs that can be used alone or in combination with our other peg board accessories to organize and store various kitchen items such as dinnerware, bakeware, mixing bowls, and more.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | Drawer Peg |
| Wood Species | Walnut |
| Material | Wood |
| Finish | Walnut |
| Width | 1-5/8" |
| Depth | 1-5/8" |
| Height | 6-1/2" |
| Number of Pegs | 4 |
| Certifications | |
| Slides Included |
Item # RV4DPS-PEG-WN-4
•Mfr # 4DPS-PEG-WN-4

Product Details
Designed for use with our 4DPS-WN peg boards, you get a set of four beautiful press-in walnut pegs that can be used alone or in combination with our other peg board accessories to organize and store various kitchen items such as dinnerware, bakeware, mixing bowls, and more.
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | Drawer Peg |
| Wood Species | Walnut |
| Material | Wood |
| Finish | Walnut |
| Width | 1-5/8" |
| Depth | 1-5/8" |
| Height | 6-1/2" |
| Number of Pegs | 4 |
| Certifications | |
| Slides Included |