Shop Hardware Concepts, Inc.
22% off
6330 1-1/4" 1-Piece Wire Grommet, Black
Item # HC6330014-BK
•Mfr # 6330-014
Product Details
Features:
Available in Black color
1-1/4" round shape wire grommet cap
Cap has pivot hinge hole for wire
Includes one grommet
Available in Black color
1-1/4" round shape wire grommet cap
Cap has pivot hinge hole for wire
Includes one grommet
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 50 |
| Product Type | Wire Grommet Cap |
| Color | Black |
| Overall Diameter | 1-1/4" |
| Inside Diameter | |
| Bore Hole Size | 1" |
| Material | Plastic |
| Liner Depth | 1/4" |
| Finish | |
| Width | |
| Length | 1-1/4" |
| Application | Wire Management |
| Shape |
Item # HC6330014-BK
•Mfr # 6330-014
Product Details
Features:
Available in Black color
1-1/4" round shape wire grommet cap
Cap has pivot hinge hole for wire
Includes one grommet
Available in Black color
1-1/4" round shape wire grommet cap
Cap has pivot hinge hole for wire
Includes one grommet
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 50 |
| Product Type | Wire Grommet Cap |
| Color | Black |
| Overall Diameter | 1-1/4" |
| Inside Diameter | |
| Bore Hole Size | 1" |
| Material | Plastic |
| Liner Depth | 1/4" |
| Finish | |
| Width | |
| Length | 1-1/4" |
| Application | Wire Management |
| Shape |