400mm x 480mm BTW Shelf Bracket, White
Item # SGBTW-480
•Mfr # BTW-480
Product Details
Features:
• 400mm x 480mm BTW shelf bracket in white finish
• Stainless steel BTK series
• NSF certified
• 400mm x 480mm BTW shelf bracket in white finish
• Stainless steel BTK series
• NSF certified
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Depth | |
| Height | 480mm |
| Product Type | Shelf Bracket |
| Finish | White |
| Material | Steel |
| Folding | |
| Weight Capacity | 181lb |
| Width | 30mm |
| Style | Cantilever |
| Length | 400mm |
| Application |
Item # SGBTW-480
•Mfr # BTW-480


Product Details
Features:
• 400mm x 480mm BTW shelf bracket in white finish
• Stainless steel BTK series
• NSF certified
• 400mm x 480mm BTW shelf bracket in white finish
• Stainless steel BTK series
• NSF certified
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Depth | |
| Height | 480mm |
| Product Type | Shelf Bracket |
| Finish | White |
| Material | Steel |
| Folding | |
| Weight Capacity | 181lb |
| Width | 30mm |
| Style | Cantilever |
| Length | 400mm |
| Application |