12" Neo Appliance Pull, Polished Nickel
Finish: Polished Nickel
Product Type: N/A
Drop Ship Item
This item ships directly from the vendor. Additional freight charges may apply.
Product Details
Customize the appearance of your appliances with our elegant yet durable matching appliance pulls. With a wide variety of styles and lengths, you’re only limited by your imagination.
Features:
• 12" neo appliance pull in polished nickel finish
• 1" x 7/8" of base diameter
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Polished Nickel |
| Center to Center | 12" |
| Diameter | |
| Length | 13" |
| Width | 7/16" |
| Projection | 1-1/4" |
| Material | Zinc Alloy |
| Tap | M5 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |

Finish: Polished Nickel
Product Type: N/A
Drop Ship Item
This item ships directly from the vendor. Additional freight charges may apply.
Product Details
Customize the appearance of your appliances with our elegant yet durable matching appliance pulls. With a wide variety of styles and lengths, you’re only limited by your imagination.
Features:
• 12" neo appliance pull in polished nickel finish
• 1" x 7/8" of base diameter
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Polished Nickel |
| Center to Center | 12" |
| Diameter | |
| Length | 13" |
| Width | 7/16" |
| Projection | 1-1/4" |
| Material | Zinc Alloy |
| Tap | M5 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |