1-9/32" Brookridge Round Knob, Modern Brushed Gold
Item # BER2644-1MDB
•Mfr # 2644-1MDB-P
$9.66
/Each
Finish: Modern Brushed Gold
Product Details
The Brookridge Collection cabinet knobs have subtle design elements inspired by nature. Brookridge Round Modern Brushed Gold Knob is transitional cabinet hardware. Knobs in this classic finish can add warmth and character to kitchen designs.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | |
| Finish | Modern Brushed Gold |
| Center to Center | |
| Diameter | 1-9/32" |
| Length | 1-9/32" |
| Width | 1-9/32" |
| Projection | 1-7/32" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Depth | |
| Height |
Item # BER2644-1MDB
•Mfr # 2644-1MDB-P




$9.66
/Each
Finish: Modern Brushed Gold
Product Details
The Brookridge Collection cabinet knobs have subtle design elements inspired by nature. Brookridge Round Modern Brushed Gold Knob is transitional cabinet hardware. Knobs in this classic finish can add warmth and character to kitchen designs.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Product Type | |
| Finish | Modern Brushed Gold |
| Center to Center | |
| Diameter | 1-9/32" |
| Length | 1-9/32" |
| Width | 1-9/32" |
| Projection | 1-7/32" |
| Material | Zinc |
| Tap | #8-32 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Depth | |
| Height |