3-3/4" Everyday Basic Edge Finger Pull, Champagne Bronze
Item # AM36574-CZ
•Mfr # BP36574CZ
Finish: Champagne Bronze
Product Details
The Everyday Basics 3-3/4" (96mm) center-to-center edge pull is finished in Champagne Bronze. An elegant, understated accent, the edge pulls collection, enhances modern, minimalistic style. The velvety, auburn glow of Champagne Bronze, resonates with warmth. The finish imparts a radiant and sophisticated palette to the kitchen or bath.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 50 |
| Finish | Champagne Bronze |
| Center to Center | 3-3/4" |
| Diameter | |
| Length | 4-1/2" |
| Width | 1" |
| Projection | 1-5/8" |
| Material | Aluminum |
| Tap | #4 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |
Item # AM36574-CZ
•Mfr # BP36574CZ


Finish: Champagne Bronze
Product Details
The Everyday Basics 3-3/4" (96mm) center-to-center edge pull is finished in Champagne Bronze. An elegant, understated accent, the edge pulls collection, enhances modern, minimalistic style. The velvety, auburn glow of Champagne Bronze, resonates with warmth. The finish imparts a radiant and sophisticated palette to the kitchen or bath.
Downloads
Specifications
| Box Quantity | 50 |
| Finish | Champagne Bronze |
| Center to Center | 3-3/4" |
| Diameter | |
| Length | 4-1/2" |
| Width | 1" |
| Projection | 1-5/8" |
| Material | Aluminum |
| Tap | #4 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type |