57mm Handle Pull, Mirror
Item # SGFT-65
•Mfr # FT-65
Product Details
Features: 57mm handle pull in mirror finish 304 Stainless steel handle pull
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Mirror |
| Center to Center | 57mm |
| Diameter | |
| Length | 16mm |
| Width | 65mm |
| Projection | |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Tap | |
| Screws Included | |
| Base | |
| Height | 13mm |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type | Handle Pull |
Item # SGFT-65
•Mfr # FT-65







Product Details
Features: 57mm handle pull in mirror finish 304 Stainless steel handle pull
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Mirror |
| Center to Center | 57mm |
| Diameter | |
| Length | 16mm |
| Width | 65mm |
| Projection | |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Tap | |
| Screws Included | |
| Base | |
| Height | 13mm |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type | Handle Pull |