74mm Swivel Hook, Satin
Item # SGUJ-050
•Mfr # UJ-050
Product Details
Features: 74mm Swivel hook in satin finish Rotates 360 and swivels 180 Can be mounted in various directions
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Collection | |
| Finish | Satin |
| Height | 74mm |
| Product Type | Hook |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Length | 34.8mm |
| Style | |
| Load Capacity | 19 lbs |
| Projection | |
| Mounting Type | |
| Width | 48mm |
| Weight | 45 g |
Item # SGUJ-050
•Mfr # UJ-050




Product Details
Features: 74mm Swivel hook in satin finish Rotates 360 and swivels 180 Can be mounted in various directions
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Collection | |
| Finish | Satin |
| Height | 74mm |
| Product Type | Hook |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Length | 34.8mm |
| Style | |
| Load Capacity | 19 lbs |
| Projection | |
| Mounting Type | |
| Width | 48mm |
| Weight | 45 g |