70mm Strap Hook, Satin
Item # SGRI-074
•Mfr # RI-074
Product Details
Features: 70mm Strap hook in satin Unique two in one hook
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Collection | |
| Finish | Satin |
| Height | 70mm |
| Product Type | Hook |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Length | 29.5mm |
| Style | |
| Load Capacity | 13.2 lbs |
| Projection | |
| Mounting Type | |
| Width | 13mm |
| Weight | 16 g |
Item # SGRI-074
•Mfr # RI-074


Product Details
Features: 70mm Strap hook in satin Unique two in one hook
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Collection | |
| Finish | Satin |
| Height | 70mm |
| Product Type | Hook |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Length | 29.5mm |
| Style | |
| Load Capacity | 13.2 lbs |
| Projection | |
| Mounting Type | |
| Width | 13mm |
| Weight | 16 g |