18-7/8" 33289 Series Cabinet Bar Pull, Brushed Stainless Steel
Item # SCW52251
•Mfr # 52251
$14.52
/Each
Drop Ship Item
This item ships directly from the vendor. Additional freight charges may apply.
Min Order: 1
Qty mult. by: 1
Product Details
Features: 18-7/8" 33289 series cabinet bar pull in brushed stainless steel finish Fully Recyclable Meets RoHS Standards
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Brushed Stainless Steel |
| Center to Center | 18-7/8" |
| Diameter | |
| Length | 20-15/32" |
| Width | 15/32" |
| Projection | 1-3/8" |
| Material | Stainless Steel Grade 303 |
| Tap | M4 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type | Bar Pull |
Item # SCW52251
•Mfr # 52251




$14.52
/Each
Drop Ship Item
This item ships directly from the vendor. Additional freight charges may apply.
Min Order: 1
Qty mult. by: 1
Product Details
Features: 18-7/8" 33289 series cabinet bar pull in brushed stainless steel finish Fully Recyclable Meets RoHS Standards
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Brushed Stainless Steel |
| Center to Center | 18-7/8" |
| Diameter | |
| Length | 20-15/32" |
| Width | 15/32" |
| Projection | 1-3/8" |
| Material | Stainless Steel Grade 303 |
| Tap | M4 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type | Bar Pull |