6-1/4" 33958 Series Cabinet Handle Pull, Stainless Steel
Item # SCW54351
•Mfr # 54351
Product Details
Features: 6-1/4" 33958 series cabinet handle pull in stainless steel finish Fully Recyclable Meets RoHS Standards
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Stainless Steel |
| Center to Center | 6-1/4" |
| Diameter | |
| Length | 7-3/16" |
| Width | 1/2" |
| Projection | 1-5/16" |
| Material | Stainless Steel Grade 303 |
| Tap | M4 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type | Handle Pull |
Item # SCW54351
•Mfr # 54351


Product Details
Features: 6-1/4" 33958 series cabinet handle pull in stainless steel finish Fully Recyclable Meets RoHS Standards
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Stainless Steel |
| Center to Center | 6-1/4" |
| Diameter | |
| Length | 7-3/16" |
| Width | 1/2" |
| Projection | 1-5/16" |
| Material | Stainless Steel Grade 303 |
| Tap | M4 |
| Screws Included | Yes |
| Base | |
| Height | |
| Screws/Fasteners Included | |
| Product Type | Handle Pull |