2-7/8" 6K379 Series Left/Right Side C-Shape Cap, Nickel
Item # SCW59277
•Mfr # 59277
Finish: Nickel
Product Details
Features: 2-7/8" 6k379 series left/right side c-Shape cap in nickel finish Fully Recyclable Meets RoHS Standards
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Nickel |
| Material | Plastic |
| Diameter | |
| Product Type | End Cap |
| Height | 2-7/8" |
| Mounting Type | |
| Length | 1-1/32" |
| Depth | |
| Style | |
| Thickness | 1/16" |
| Weight Capacity | |
| Width | |
| Flange Type | |
| Shape | C-Shape |
Item # SCW59277
•Mfr # 59277


Finish: Nickel
Product Details
Features: 2-7/8" 6k379 series left/right side c-Shape cap in nickel finish Fully Recyclable Meets RoHS Standards
Please be advised that product(s) you’re purchasing may have State of California Prop 65 warnings associated. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov
Specifications
| Box Quantity | 1 |
| Finish | Nickel |
| Material | Plastic |
| Diameter | |
| Product Type | End Cap |
| Height | 2-7/8" |
| Mounting Type | |
| Length | 1-1/32" |
| Depth | |
| Style | |
| Thickness | 1/16" |
| Weight Capacity | |
| Width | |
| Flange Type | |
| Shape | C-Shape |